Choć w 36. Tenisowych Mistrzostwach Ziemi Piotrkowskiej skrzatów do lat 12 w poniedziałkowe, upalne popołudnie19 czerwca 2023 do rywalizacji stanęło jedynie 3 zawodników (a mogło spokojnie 2x więcej), to dostarczony poziom emocji, jaki zafundowali w jednym z meczów i czas w jakim go rozegrali, nie spotykany był od... 36 lat!

W czym rzecz? Otóż rywalizowano systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 6 gemów, a mecz pomiędzy Nikodemem Jakubikiem a Bartoszem Iwonem zakończył się dopiero po 2 godzinach i 40 minutach wynikiem 7/6(9)!!!

"Tak długiego seta, jak do tej pory nie spotkałem w mojej kilkudziesięcioletniej karierze sędziowskiej. Samych turniejów zaliczanych oficjalnie do rywalizacji PZT, które sędziowałem, mam już na liczniku ponad 1000, ale tak długiego seta jeszcze nie widziałem" – stwierdził sędzia, organizator mistrzostw i trener obu zawodników – Wiesław Kozica.

Po zakończeniu rywalizacji tytuł mistrza Ziemi Piotrkowskiej i złoty medal po wygranej obu spotkań (drugie 6/2 ze Stanisławem Stachowiczem UKS ST Challenge Piotrków Tryb., który był drugi) wywalczył Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb. Miejsce trzecie zajął Bartosz Iwon TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Przypomnijmy, że tegoroczne TMZP objęła patronatem piotrkowska firma Kandy, która ufundowała specjalnie spersonalizowane na tę imprezę medale, które wręczył na słynnym piotrkowskim podium w imieniu organizatora prezes TUKS Kozica – Wiesław Kozica.