24 czerwca 2023 część zawodników rozpoczęła wakacje na obozach, zgrupowaniach, koloniach, wczasach z rodzicami, a część postanowiła podreperować sobie ranking PZT grając w turniejach klasyfikacyjnych. Jedną z doskonałych okazji do tego był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny „O Puchar TUKS Kozica” młodzików i młodziczek do lat 14 rozegrany na piotrkowskich kortach OSiR-u.

MŁODZICZKI – NAJLEPSZA RAYA DITTFURTH (TUKS KOZICA)

Dziewczęta rywalizowały jedynie w singlu. Do debla niestety nie było wymaganej liczby chętnych par. W singlu rozegrano najpierw grupową fazę eliminacyjną, która  wśród 9 startujących dziewcząt miała za zadanie wyłonienie trójek, które walczyły potem o miejsca 1-3,4-6 i 7-9. Po rozegraniu właśnie fazy grupowej systemem „każda z każdą” w meczach trzyosobowej grupy o miejsca 1-3 dwa zwycięstwa odniosła i zwyciężczynią turnieju została goszcząca w Polsce w barwach TUKS Kozica Raya Dittfurth z USA. Raya pokonała łatwo 6/1,6/0 Nelę Matysiak MKT Łódź, która zajęła trzecie miejsce i w trudnym meczu 4/6,7/6(3),10/6 Yuliyę Nalivaikę CKT Grodzisk Mazowiecki, która była druga. W bardzo długich i zaciętych meczach grupy o miejsca 4-6 najlepszą okazała się i czwarte miejsce zdobyła Lena Paprocka Eurotenis Łódź, piąte miejsce zajęła Patrycja Pietrzyk AT Masters Radom, a szóste Justyna Paprocka Eurotenis Łódź. W grupie o miejsca 7-9 dwa zwycięstwa zaliczyła i siódme miejsce zdobyła Łucja Waliszewska CKT Grodzisk Mazowiecki, ósma była Helena Olszewska PKT Pabianice, a dziewiąta Anastasiia Podolianko TMTC Piaseczno.

MŁODZICY – SINGIEL  - NAJLEPSZY VOLODYMYR SHYRSHKOV

Do rywalizacji stanęło 12 zawodników, którzy w fazie eliminacyjnej podzieleni zostali na cztery trzyosobowe grupy, z których po dwóch najlepszych uzyskiwało awans ćwierćfinałów fazy pucharowej. W niedzielnych, porannych ćwierćfinałach Volodymyr  Shyrshkov pokonał 6/3,6/4 swojego brata Yaroslava, obaj Klub Miedzeszyn Warszawa, Jan Pałacha WTS Orzeł Warszawa wygrał 7/5,6/3 z Janem Carukiem KT Break Warszawa, Radosław Krzyszkowski Ganador Sport Warszawa pokonał 4/6,7/5,10/5 Bartosza Perlińskiego z łódzkiego MKT, a Lubomir Bednarek Eurotenis Łódź 6/2,6/3 Franciszka Kosyrza Legia Tenis Warszawa. W półfinałach Volodymyr Shyrshkov wygrał 7/5,6/1 z Janem Pałachą, a Radosław Krzyszkowski w kolejnym swoim super tie-breaku 6/4,3/6,13/11 Lubomira Bednarka. W finale triumfował Volodymyr Shyrshkov pokonując zmęczonego super tie-breakami Radosława Krzyszkowskiego.

MŁODZICY – DEBEL – TRIUMFOWAŁA PARA BRACI SHYRSHKOV

Dla odmiany u chłopców „zebrał” się debel, choć zasilany dwoma parami skrzatów, którzy rozgrywali WTK równolegle. W półfinałach triumfowali „starsi”. Para nr 1 Radosław Krzyszkowski Ganador Sport Warszawa – Jan Pałacha WTS Orzeł Warszawa pokonała 6/1,7/5 parę WKT Mera Warszawa Antoni Odzimek – Max Sylwestrzak, a para nr 2 Volodymyr  Shyrshkov – Yaroslav Shyrshkov, obaj Klub Miedzeszyn Warszawa 6/1,6/4 Krzysztofa Haładyja KT Warszawianka Warszawa i Karola Rowickiego FECT Mysiadło. W finale triumfowała para braci Shyrskov pokonując Krzyczkowskiego i Pałachę 6/3,7/5.

Dla Volodymyra Shyrshkova Piotrków Trybunalski okazał się hojny w puchary, bowiem za pierwsze miejsca zdobył je dwa!