Rozpoczęte wakacje to doskonała okazja do zasłużonego wypoczynku czy odkrywania turystycznych atrakcji w kraju lub zagranicą. To również doskonały czas dla młodych tenisistów, już bez myśli o obowiązkach szkolnych, by skonfrontować swoje umiejętności na korcie podczas kolejnego turnieju, a zarazem podreperować dorobek punktowy w takim czy innym rankingu. Taką właśnie okazją dla skrzatek i skrzatów był kolejny Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny "O Puchar TUKS Kozica" U-12 w dniach 24-25.06.2023 w Piotrkowie Trybunalskim, na starcie którego zweryfikowało się 7 dziewcząt i 9 chłopców, którzy rywalizowali jedynie w singlu.

SKRZATKI

W pierwszym dniu turnieju, dzięki sprzyjającej pogodzie, bez mała zakończono rywalizację dziewcząt w dwóch grupach systemem "każda z każdą", pozostały jedynie dwa mecze w grupie czteroosobowej B, które dokończono w niedzielne przedpołudnie. Zakończona rywalizacja w grupach eliminacyjnych wyłoniła kolejność zawodniczek walczących w niedzielnych pojedynkach o miejsca, a po jej zakończeniu w godzinach popołudniowych ostateczna kolejność skrzatek w turnieju była następująca:

1.     Martyna Bronowska – MKT Łódź

2.     Maja Kabzińska – ST Winner Piotrków Tryb.

3.     Zuzanna Rybak FAST - Tennis Bydgoszcz

4.     Ida Zuzanna Tulibacka – Sopot Tenis Klub

5.     Lena Zadrożna – UKS Timing Warszawa

6.     Tola Cywińska – AZS Łódź

7.     Alicja Janicka – KT Jelenia Góra

W meczach o miejsca zanotowano następujące rezultaty: o miejsca 1-2: Martyna Bronowska - Maja Kabzińska 6/1,6/4, o miejsca 3-4: Zuzanna Rybak - Ida Zuzanna Tulibacka 6/3,6/2 i o miejsca 5-6: Lena Zadrożna - Tola Cywińska v/o dla Zadrożnej.

SKRZATY

Rywalizacja wśród chłopców toczyła się także systemem w grupach. Mecze eliminacyjne sprawnie zakończono w pierwszym dniu turnieju. Dalszy etap gier o miejsca rozpoczęto więc w niedzielę równolegle na 3 kortach. Po jego zakończeniu w godzinach popołudniowych ostateczna kolejność skrzatów w turnieju była następująca:

1.     Max Sylwestrzak (10 lat) – WKT Mera Warszawa – ze stratą zaledwie 5 gemów w całym turnieju

2.     Karol Rowicki – FECT Mysiadło

3.     Krzysztof Haładyj – KT Warszawianka Warszawa

4.     Marcel Fryderyk Miśkiewicz – Sinet Club Warszawa

5.     Adam Wściubiak ST Winner Piotrków Tryb.

6.     Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

7.     Antoni Odzimek – WKT Mera Warszawa

8.     Mykyta Kirikov Hutnik Warszawa Tenis

9.     Karol Lipka – WKT Mera Warszawa (nie stawił się na mecze)

Puchary, medale i dyplomy wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA, trzykrotna triumfatorka Rolanda Garrosa - Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju- prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.