Zgodnie ze słowami piosenki - "Bieszczadzki rajd": "Czy to w słońce, czy to w deszcz", rozgrywano ostatni w tym sezonie letnim Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów do lat 12 na piotrkowskich kortach przy Belzackiej. Sobotni deszczowy "kapuśniaczek" dał rozgrywać mecze, ale gdzieś do godziny 14.30. Wtedy to korty stały się zbyt śliskie, by móc rozsądnie rywalizować. Ale niedziela wynagrodziła sobotnią cierpliwość skrzatów i ich Rodziców i rywalizowano już w zdecydowanie lepszych warunkach.

Do WTK O Puchar TUKS Kozica w dn. 23-24.09.2023 zgłosiło się 10 zawodników, których drogą rozstawienia i losowania podzielono na dwie pięcioosobowe grupy, w których we wstępnej fazie turnieju mecze rozgrywano "każdy z każdym" do 2 wygranych setów.

Po zakończeniu gier w grupach rozegrano mecze o miejsca. Tu pary ustalone zostały kolejnością zajętych miejsc w grupach. I tak od końca o miejsca 9-10 rywalizowali ci, którzy zajęli 5 miejsca w obu grupach. W tym meczu debiutujący w turniejach klasyfikacyjnych PZT Filip Różycki ITT Goplania Inowrocław pokonał 6/2,6/3 klubowego kolegę Tadeusza Holza. W meczu o miejsca 7-8, czyli tych, którzy zajęli miejsca czwarte w grupach Ksawery Szczerbowski pokonał 6/1,6/1 Feliksa Skrzyczewskiego ST Winner Piotrków Tryb. O pozycje 5-6 Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb. pokonał 7/5,7/5 Adama Wściubiaka ST Winner Piotrków Tryb. Trzecie miejsce wywalczył Ignacy Lipski STK Sopot pokonując Roberta Zalaszewskiego KT Arka Gdynia 6/3,6/2, a zwycięzcą turnieju i zdobywcą ostatniego letniego Pucharu TUKS Kozica został rozstawiony z nr 1 Jan Szymczyk ST Winner Piotrków Tryb., który pokonał nr 2 turnieju Bartosza Ciesielskiego WKS Grunwald Poznań 6/3,7/5.

W turniejach o punkty do rankingu PZT spotkamy się na piotrkowskich kortach dopiero w sezonie letnim 2024, czyli w końcówce kwietnia. Zapraszamy!