Niedzielne słońce niewątpliwie zachęcało nas do rozegrania kolejnego WTK krasnali do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim 08.10.2023 na kortach otwartych, ale polarny wiatr spowodował, że rywalizacja odbyła się jednak w hali balonowej. Był to kolejny WTK krasnali do lat 10 zaliczany do klasyfikacji WZT Łódź.

Rywalizacja pięciorga tenisistów i tenisistek, którzy rywalizowali w grupie, grając systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 6 gemów odbyła się bardzo sprawnie i trwała blisko 3,5 godziny.

Najlepszym, z kompletem zwycięstw, okazał się doświadczony w turniejach 10-latków nie tylko w woj. łódzkim, kraju, ale i za granicą (Chorwacja, Bułgaria) wicelider klasyfikacji krasnali WZT Łódź Ksawery Szczerbowski AZS Łódź, który pokonał po 6/0 drugiego w turnieju Nikodema Jakubika TUKS Kozica Piotrków Tryb. i trzeciego Bartka Iwona TUKS Kozica, 6/1 czwartą w rywalizacji, debiutującą w turniejach piotrkowskich Tamilę Kryzę CZST Częstochowa i piątą także debiutantkę Aleksandrę Góralczyk PKT Pabianice 6/0. W przypadku 10-letniego Ksawerego był to drugi tegoroczny triumf w WTK krasnali do 10 lat na piotrkowskich kortach, który zaliczany jest do rankingu WZT Łódź.

Ten październikowy turniej, był także pierwszą okazją dla Nikodema Jakubika TUKS Kozica, by po bardzo dobrej grze, stanąć wreszcie na drugim stopniu podium w turniejach WTK. Bardzo dobry występ zaliczył z TUKS Kozica również Bartek Iwon, który był trzeci.

Kolejny turniej 10-latków w Piotrkowie Trybunalskim organizowany przez TUKS Kozica już za tydzień w niedzielę 15.10.2023 o godz. 12.00.