Dziś w Wyborach Parlamentarnych 15.10.2023 można było wybrać. W turnieju tenisowym nie da się jednak wybrać, trzeba wygrać. Do rywalizacji w kolejnym, niedzielnym WTK do lat 10 O Puchar TUKS Kozica stanęło 10 zawodników, których we wstępnej fazie podzielono na dwie pięcioosobowe grupy. Tam rozgrywano mecze systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów.

W grupie A najlepszym z kompletem zwycięstw okazał się rozstawiony z nr 1 Ksawery Szczerbowski AZS Łódź, drugi był, sprawiając nie lada niespodziankę, niestowarzyszony Wiktor Maćkiewicz z Bełchatowa, trzeci Igor Szczerek KS Calisia Tenis Pro Kalisz, czwarty Karol Wieczorkiewicz MKT Łódź, a piąty Nikodem Mazurowski KS Calisia Tenis Pro Kalisz. Grupę B natomiast, także z kompletem zwycięstw, wygrał Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb., drugi był Kajetan Kokociński KS Calisia Tenis Pro Kalisz, trzecia dzielnie walcząca w gronie chłopców Antonina Brewczak AM Tenis Warszawa, czwarty Tomasz Kusek KS Calisia Tenis Pro Kalisz i piąty Bartosz Iwon TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Po zakończeniu fazy grupowej do półfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników z obu grup. Na tym etapie Ksawery Szczerbowski pokonał 4/2 Kajetana Kokocińskiego, a Bruno Socik 4/0 Wiktora Maćkiewicza. W wieczornym finale po raz kolejny na piotrkowskich kortach triumfował łodzianin Ksawery Szczerbowski, który pokonał reprezentanta gospodarzy turnieju Bruno Socika 4/1.

Tym październikowym turniejowym triumfem Ksawery Szczerbowski odzyskał pozycję lidera klasyfikacji wśród krasnali WZT Łódź z dorobkiem 271 pkt.

W materiale zdjęcia p. Izabeli Chrabąszcz i TUKS Kozica.