W niedzielne popołudnie 21.04.2024 TUKS Kozica zorganizował na kortach pod piotrkowskim balonem przy ul. Belzackiej ósmy i ostatni w tej części sezonu halowego Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali do lat 10 "Kandy Cup", zaliczany do klasyfikacji WZT Łódź.

Do turnieju zgłosiło się 8 zawodników i zawodniczek, ale już do gry na korcie stanęło tylko 6 z nich, bo jak to w polskim środowisku turniejowym bywa, trener miał odwołać, a zapomniał, żona miała zadzwonić do Pana, ale "zarobiona" była, w sumie, to mieliśmy grać, ale jest zimno, a nie wiedzieliśmy, że ma Pan balon, itd, itd... Po prostu polska, tenisowa rzeczywistość.

Tak na dobrą sprawę, to skoro na dzień 19.04.2024 mamy wykupionych 11.370 licencji Tenis10 PZT, to do takiego turnieju powinno się zgłosić, co najmniej jakieś 1500 zawodników...
Dobrze, że mam w tym względzie 36-letnie doświadczenie i patrzę na to zjawisko z dużym dystansem, bo inaczej musiałbym mieć do dyspozycji z 50 czterokortowych balonów!

Gdyby nie mało przemyślana rywalizacja klubów PZT o nazwie "Klub Tenis10", to sądzę, że liczba tych licencji oscylowałaby w granicach góra 1000, bo 80% z tych małych, licencjonowanych tenisistów jest rejestrowanych z tego względu, by klub zyskał punkty za licencjonowanego zawodnika, a przy tym zapewniam, że jeszcze nigdy nie rozegrał on meczu, choćby mini tenisowego.

Do tego ostatniego piotrkowskiego turnieju w hali zweryfikowało się, jak wspomniałem 4 chłopców i 2 dziewcząt, którzy rywalizowali systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów.

Zwycięzcą z kompletem wygranych meczów został po raz drugi w tym roku, wychowanek trenera Grzegorza Żurkowskiego Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb., drugi był z jedną porażką jego klubowy kolega Nikodem Jakubik, prowadzony przez Wiesława Kozicę, trzeci niestowarzyszony Mikołaj Siwiński z Łodzi, czwarta Iga Górna ST Winner Piotrków Tryb, piąty Alan Wróblak UKS Aktywni 44 Łódź, a szósta debiutująca na piotrkowskiej mączce 9-letnia Marcelina Podolak WKT Mera Warszawa.

Kolejny turniej do lat 10 na piotrkowskich kortach dopiero w drugiej połowie maja.