Ciepły, słoneczny maj, to kusząca okazja do odkrywania turystycznych atrakcji w naszym kraju czy zagranicą. To również doskonały czas dla młodych tenisistów, by skonfrontować swoje umiejętności wreszcie na odkrytym korcie podczas turnieju, a zarazem podreperować dorobek punktowy w rankingu PZT.

Taką właśnie okazją dla skrzatek i skrzatów, by wreszcie usłyszeć stukot żółtej, turniejowej piłeczki na piotrkowskich kortach OSiR-u przy ul. Belzackiej, był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny "Kandy Cup 2024" U-12 w dniach 11-12.05.2024 w Piotrkowie Trybunalskim, na starcie którego zweryfikowało się 9 dziewcząt i 12 chłopców, którzy rywalizowali w singlu.

SKRZATKI

W pierwszym dniu turnieju, dzięki sprzyjającej pogodzie, bez zakłóceń, zakończono rywalizację dziewcząt w trzech grupach systemem "każda z każdą", która wyłoniła kolejność zawodniczek walczących nazajutrz o miejsca 1-3, 4-6 i 7-9. Tę rywalizację, również w grupach, kontynuowano  12 maja, a po jej zakończeniu w godzinach wieczornych ostateczna kolejność skrzatek w turnieju była następująca:

1.     Lena Dziworska MTC Warszawa (komplet zwycięstw)

2.     Konstancja Balejko TAT Toruń

3.     Weronika Pędraszewska WKT Mera Warszawa

4.     Maria Cisłak MKT Stalowa Wola

5.     Karolina Wańszys MTC Warszawa

6.     Lena Pawłowska ST Winner Piotrków Tryb.

7.     Oliwia Wolska BKT Advantage Bielsko-Biała

8.     Zofia Hucińska KT Arka Gdynia

9.     Mia Tomczak Calisia Tenis Pro Kalisz

 

SKRZATY

Rywalizacja wśród chłopców toczyła się systemem grupowo-pucharowym. Mecze w grupach sprawnie zakończono w pierwszym dniu turnieju. Dalszy etap systemem pucharowym od ćwierćfinałów rozpoczęto więc w niedzielny poranek. Tu nr 1 Bartosz Ciesielski WKS Grunwald Poznań uległ niespodziewanie 3/6,6/2,9/11 Antoniemu Dziworskiemu MTC Warszawa, który wystepował z "dziką kartą", nr 2 Kacper Boryczko KT TenisWil Warszawa pokonał 6/2, 7/6(3) Igora Adamczewskiego MKT Łódź, Aleksander Skwarka MKT 6/1,6/3 Bruno Socika TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Borys Karczewski AZS Łódź 6/3,6/0 swego klubowego kolegę Jakuba Grzejszczaka.

W półfinałach Bartosz Dziworski, znów po zaciętym boju, zakończonym super tie-breakiem, pokonał 3/6, 7/6(3), 12/10 Aleksandra Skwarkę, a Kacper Boryczko 6/2, 3/6, 10/6 Borysa Karczewskiego. W popołudniowym finale triumfował Kacper Boryczko pokonując Antoniego Dziworskiego 6/3, 6/4.

Puchary i dyplomy najlepszym wręczył w imieniu sponsorów tegorocznego cyklu turniejów "Kandy Cup 2024" - piotrkowskiej firmy Kandy, która objęła patronatem wszystkie turnieje w kategoriach 10, 12, 14, 16 i 18 lat - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.