Choć majowy deszcz z niecierpliwością oczekiwany jest przez polskich rolników i nie ma się tu czemu dziwić, to prognozowane burze i opady deszczu, które miały wystąpić na terenie 15 województw w ten weekend, ominęły na szczęście piotrkowskie korty. Dzięki temu można było rozegrać bez zakłóceń Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny "Kandy Cup 2024" U-14 w dniach 18-19.05.2024 w Piotrkowie Trybunalskim.

W tych dniach na uniwersalnym obiekcie OSiR-u mieliśmy kumulację imprez sportowych, bowiem rozgrywano tu, prócz turnieju tenisa, także turnieje siatkówki plażowej, tenisa stołowego i szachów. To było powodem, by na piotrkowskie obiekty przy ul. Belzackiej zawitał bez wahania nowowybrany Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Juliusz Wiernicki.

MŁODZICZKI DO LAT 14 – LEŚNIAK STRACIŁA ZALEDWIE 2 GEMY!
Wśród młodziczek do rywalizacji w grze pojedynczej stanęło zaledwie 6 chętnych do rywalizacji dziewcząt. Podzielone na dwie grupy, dzięki sprzyjającej pogodzie, bez zakłóceń, sprawnie zakończyły rywalizację w grupach systemem "każda z każdą", która wyłoniła kolejność zawodniczek do gry o miejsca 1-2, 3-4 i 5-6. Ze wzgledu na brak gier deblowych dziewczęta podjęły rozsądną decyzję, by w godzinach popołudniowych rozegrać mecze o miejsca i zamknąć turniej w jeden dzień. Tak też się stało, a ostateczna kolejność młodziczek w turnieju była następująca:
1. Hanna Leśniak - KT Start Łódź (komplet zwycięstw i strata zaledwie 2 gemów w całym turnieju!)
2. Olha Lisniak - AT Angelique Kerber Puszczykowo
3. Nina Ptasińska - Klub Miedzeszyn Warszawa
4. Lena Szymańska – Edukacja Sportowa Krzaki Czapnkowskie
5. Zofia Michaś - Tenisova Warszawa
6. Rita Ptasińska - Klub Miedzeszyn Warszawa

MŁODZICY DO LAT 14 – SINGIEL I DEBEL DLA OLKA BAŁOSA
Rywalizacja wśród 12 chłopców toczyła się systemem grupowo-pucharowym. Mecze w grupach sprawnie zakończono w sobotę. Dalszy etap systemem pucharowym rozpoczęto więc w niedzielny poranek równolegle na 4 kortach.
Tu nr 1 Stanisław Łaskawiec MKT Łódź pokonał 6/1,6/3 Maksymiliana Miszkiewicza UKS Mario Piła, nr 2 Aleksander Bałos ATZ Tenispoint Warszawa 6/0,6/0 Adama Oleszka UKT AT Pol-Sart Lublin, Mateusz Skrzek Tenes Klub Jawczyce 6/2,6/2 Mateusza Matuszewskiego TMTC Piaseczno i Kornel Nagórski Legia Tenis Warszawa 6/0,6/1 Michała Stachowicza UKS Wschodnia 12 Kielce. W półfinałach Mateusz Skrzek pokonał 6/4,6/1 najwyżej rozstawionego Stanisława Łaskawca, a Aleksander Bałos po bardzo wyrównanym meczu 7/5,6/7(2),10/7 Kornela Nagórskiego. W wieczornym finale triumfował Aleksander Bałos pokonując w kolejnym meczu zakończonym super tie-breakiem Mateusza Skrzeka 3/6,6/3,11/9.
W grze podwójnej chłopców w półfinałach para nr 1 Bałos - Nagórski pokonała 6/0,6/0 Gaszyńskiego i Oleszka, a para nr 2 Matuszewski – Skrzek 6/1,6/3 Czajkę i Stachowicza.
W finale triumfowała para Bałos – Nagórski pokonując Matuszewskiego i Skrzeka 6/4,6/3.


Puchary, medale i dyplomy ufundowane przez sponsora turnieju - piotrkowska firmę Kandy, wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA- Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju- prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.
Zwycięzcy otrzymali dodatkowo od Strefy Tenisa vouchery do wykorzystania w tenisowych, warszawskich sklepach Strefy.