Choć wakacje tuż, tuż, to ci, którym zależy na podreperowaniu rankingu PZT, walczą jeszcze przed wyjazdami na obozy, kolonie czy wczasy z rodzicami o kolejne punkty. Taką, doskonałą okazją dla skrzatek i skrzatów był właśnie na piotrkowskich kortach OSiR-u przy ul. Belzackiej Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny "Kandy Cup 2024" U-12 w dniach 15-17.06.2024 w Piotrkowie Trybunalskim, na starcie którego zweryfikowało się 11 dziewcząt i 10 chłopców, którzy rywalizowali w singlach i deblach.

SKRZATKI

W pierwszym dniu turnieju, dzięki sprzyjającej pogodzie, bez zakłóceń, zakończono rywalizację dziewcząt w czterech grupach systemem "każda z każdą", która wyłoniła kolejność zawodniczek walczących w wieczornych ćwierćfinałach.

Na tym etapie nr 1 turnieju Zofia Kucharska PT Olimpia Poznań w trudnym meczu pokonała Hannę Rosińską AZS Łódź 5/7,7/6(5),10/6, nr 2 Sofia Antosikowa KKT Olsza Kraków 6/3,6/0 Zofię Krzymowską KT Power Tenis Gadka Stara, Tola Cywińska AZS Łódź 4/6,6/3,10/7 Laurę Kwiatkowską KT Pisz-Point i Mia Tomczak Calisia Tenis Pro Kalisz, wyjątkowo w niedzielny poranek, 6/4,6/1 Jagnę Bartosik ŚCT Pszczyna.

W półfinałach Zofia Kucharska pokonała 6/2,6/1 Tolę Cywińską, a Sofia Antosikowa 6/1,6/0 Mię Tomczak. W niedzielnym podeszczowym finale poznanianka Zofia Kucharska wygrała z reprezentującą będącego w administracyjnych opałach i terenowo zagrożonym przez PKP - KKT Olsza Kraków Zofię Antosikową 6/4,6/0.

W deblowym finale Zofia Krzymowska KT Power Tenis Gadka Stara i Mia Tomczak Calisia Tenis Pro Kalisz pokonały 6/4,6/4 triumfatorkę singla Zofię Kucharską PT Olimpia Poznań i Sofię Antosikową KKT Olsza Kraków.

SKRZATY

Rywalizacja chłopców toczyła się wśród 10 uczestników rywalizacji systemem grupowym z grą o miejsca. Mecze w grupach zakończono w niedzielne przedpołudnie i tym samym ustaliła się rywalizacja gier o miejsca. Tu nr 1 Bartosz Ciesielski WKS Grunwald Poznań pokonał w finałowym pojedynku o miejsca 1-2 Antoniego Czajkowskiego 6/1,6/2, o miejsca 3-4 Igor Adamczewski MKT Łódź otrzymał walkower od Borysa Karczewskiego AZS Łódź, o miejsca 5-6 Maciej Pietrzyk KT Start Łódź przy stanie 5/2 otrzymał walkower na skutek złego samopoczucia od Jakuba Grzejszczaka Eurotenis Łódź, Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb. o miejsca 7-8 pokonał swego klubowego kolegę Stanisława Stachowicza 7/5,7/6(3) i 10-letni Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb. na skutek walkowera od Karola Wieczorkiewicza MKT Łódź zajął miejsce 9.

W finale debla triumfowała para Bartosz Ciesielski – Borys Karczewski pokonując parę Czajkowski – Grzejszczak 6/3,6/3.

Puchary i dyplomy najlepszym wręczyli na podium w imieniu sponsorów i organizatorów tegorocznego cyklu turniejów "Kandy Cup 2024" - piotrkowskiej firmy Kandy, która objęła patronatem wszystkie tegoroczne turnieje w kategoriach 10,12,14,16 i 18 lat – Pani Ewa Socik i prezes TUKS Kozica - Wiesław Kozica.