Euforia wakacyjnych atrakcji niewątpliwie wpłynęła na niską frekwencję w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym młodzików i młodziczek do lat 14 w tenisie - Kandy Cup 2024. W weekend 22-23.06.2024, rozpoczynający wakacyjny wypoczynek uczniów, do rywalizacji na piotrkowskich kortach przy ul. Belzackiej w turnieju zorganizowanym przez TUKS Kozica Piotrków Tryb. stanęło zaledwie ośmioro chętnych. Czwórka dziewcząt i tyleż samo chłopców rozgrywało turniej systemem "każdy z każdym" w grupie.

DZIEWCZĘTA

Najlepszą z kompletem zwycięstw okazała się reprezentantka UKS RP Sport Olsztyn – Zuzanna Hellis, druga z jedną porażką była skrzatka Lena Pawłowska ST Winner Piotrków Tryb, trzecia Jagoda Marcińska KS Start-Wisła Toruń, a czwarta Maja Kabzińska ST Winner Piotrków Tryb.

CHŁOPCY

Triumfatorem turnieju został Igor Mućka TAT Toruń, który potwierdzając najwyższy potencjał tenisowych umiejętności w tym turnieju, w trzech zwycięskich meczach stracił tylko 4 gemy. Drugie miejsce zajął skrzat Adam Wściubiak ST Winner Piotrków Tryb., trzecie niestowarzyszony Łukasz Parzych, a czwarte kontuzjowany w ostatnim meczu Franciszek Stańczyk Edukacja Sportowa Krzaki Czapnkowskie.

Puchary i dyplomy najlepszym wręczył na słynnym piotrkowskim podium w imieniu sponsorów i organizatorów tegorocznego cyklu turniejów "Kandy Cup 2024" - piotrkowskiej firmy Kandy, która objęła patronatem wszystkie tegoroczne turnieje w kategoriach 10,12,14,16 i 18 lat prezes TUKS Kozica i sędzia turnieju - Wiesław Kozica. Upominki ufundowała Strefa Tenisa.