Wielkimi krokami zbliża się 21. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek do lat 10 – Kozica Cup 2024. Niektórzy z przyszłych jego uczestników, chcąc zaznajomić się z piotrkowskim obiektem, skorzystali z okazji, by wziąć udział w kolejnym organizowanym przez TUKS Kozica Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 10 Kandy Cup 2024. Tym razem należało ucieszyć się z frekwencji, bowiem jak na polskie warunki, w turnieju wystartowało 6 dziewcząt i 6 chłopców.

Niektórzy musieli nawet uzyskać zgodę PZT, by zagrać w turnieju... Ciekawostką było również to, że na 12 osób zapisanych, wszyscy zweryfikowali się... i to przed czasem!

KRASNALKI

Dziewczęta rywalizowały osobno z chłopcami, a rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów.

W grupie dziewcząt najlepszą z kompletem zwycięstw i stratą zaledwie 2 gemów w 5 meczach(!) okazała się sensacyjnie turniejowa debiutantka, wychowanka trener Katarzyny Chmielewskiej - Natalia Nowicka AT Masters Radom (zagrała po raz pierwszy w turnieju!), druga była Wiktoria Wójcik AMS CSiR Błonie, trzecia Julia Fijałkowska UKS Wschodnia 12 Kielce, czwarta  Aleksandra Zuza Kowara PKT Pabianice, piąta Maria Holz ITT Goplania Inowrocław i szósta Weronika Lamch UKS Luka Tenis Myszków.

KRASNALE

Wśród chłopców zwycięzcą został także turniejowy debiutant, 9-letni reprezentant AZS-u Łódź Igor Dąbrowski. Nie dość, że zagrał po raz pierwszy w turnieju, to jeszcze był o rok młodszy od swych rywali. Drugi był niestowarzyszony Mikołaj Siwiński, trzeci Filip Księżak Klub Miedzeszyn Warszawa, czwarty Jan Staniaszek UKS Aktywni 44 Łódź, piąty Franciszek Dudek MKS Avia Świdnik i szósty Roch Ściegienny UKS Wschodnia 12 Kielce.

Kolejny turniej krasnali do 10 lat, inaczej kategorii "zielonej", na piotrkowskich kortach już w następną sobotę 29.06.2024, tradycyjnie o 13.00.

Puchary i dyplomy najlepszym wręczył na słynnym piotrkowskim podium w imieniu sponsorów i organizatora tegorocznego cyklu turniejów "Kandy Cup 2024" - piotrkowskiej firmy Kandy, która objęła patronatem wszystkie tegoroczne turnieje w kategoriach 10,12,14,16 i 18 lat prezes TUKS Kozica i sędzia turnieju - Wiesław Kozica.